Zen Teknik Mühendislik

2023 Yılında Gaziantep'te Kuruldu. Bölgenin ve Şehrin Lider Tedarikçisidir.

Hakkımızda

Müşterilere en iyisini getiren kaliteli bir ekibiz

MİSYONUMUZ

Mühendislik alanında endüstriyel veya küçük ölçekli olsun fark etmeksizin “Her türlü teknik sorunun çözümü vardır.” mantığıyla müşterilerine kalıcı ve akılcı çözümler sunmak. Ürünlerin seçiminden tedariğine, sevkiyatından satış sonrasına kadar yardımcı olan bir anlayış benimsemek. Buhar, su, yangın, kızgın yağ, basınçlı hava, kimyasal akışkanlar, doğalgaz vs sistemlerindeki 14 yıllık tecrübe ışığında bilgiyi yetişen mühendislere aktarmak ileriki hedeflerimizdendir.

 

VİZYONUMUZ

Kaliteli ürün, kaliteli hizmet, optimum fiyat ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti hedefleri doğrultusunda alanımızda en iyiyi sağlamak yarışındayız. Her geçen gün kendimizi, bir önceki günle kıyaslayıp katkı alanlarımızı sorgulayarak geliştirme çabasındayız. Yani rekabetimiz kendimizle ve daha iyisine ulaşmakla. Bu bağlamda müşterilerimizin mühendislik ve geniş ürün gamı ile her zaman yanınızdayız.

 

TARİHÇE

Zen Teknik Mühendislik, Ocak 2023’te sektörde 14 yıldır bilgi birikimiyle adından söz ettiren isimlerden olan Eyüp Zengin tarafından Gaziantep’te kurulmuştur. Analitik düşünme becerisi ve hızlı çözüm sunma yeteneği kişisel özelliklerinden olan Eyüp Zengin bu yönlerini işine fazlasıyla yansıtarak müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmaktadır. 

FAALİYET ALANLARIMIZ Özetle bir Endüstriyel tesisin teknik tesisat ihtiyaçları konusunda ürün tedariği yapmaktayız.  Profesyonelliği bilgi birikimi ve kalite anlayışı ile harmanlayınca en başta Zen Teknik akla gelir. Ana başlıklarımız ise şu şekildedir;
  1. Vana Grupları (Küresel Vanalar, Kelebek Vanalar, Globe Vanalar, Bıçaklı Vanalar, İğneli Vanalar, Gate Vanalar, Selenoid Vanalar, Pislik Tutucular, Çekvalfler, Emniyet Ventilleri, Basınç Düşürücü Vanalar, Metal Körüklü Vanalar, Diyaframlı Vanalar, Balans Vanaları, On-Off Vanalar, Kontrol Vanaları, Yüksek Performans Kelebek Vanalar, Ansi Normu Gate Vana, Pvc ve PP-H Vanalar Vb.)
  2. Yangın söndürme sistemleri (Sulu Söndürme Sistemi, Gazlı Söndürme Sistemi, Köpüklü Söndürme Sistemi, Sprinkler, Hidrantlar, Yangın Dolapları, Yangın Söndürme Cihazları, Yangın Hortumları, Yivli Kaplinler vb.) 
  3. Buhar Kapanları (Şamandıralı, Termodinamik, Bi-Metalik Kondenstoplar vb.)
  4. Pompalar (Hidrofor Pompaları, Dalgıç Pompalar, Yangın Pompaları, Endüstriyel Tip Pompalar, Derin Kuyu Pompaları vb.)
  5. Plakalı ve Borulu Tip Eşanjörler
  6. Sıcaklık – Basınç Transmitterleri, Sensörlers PID Proses Kontrolörler, Buhar Sayaçları Ve Debimetreler, Termometreler, Manometreler vb.
  7. Fittings Malzemeler (Kaynaklı ve Dişli, Döküm, Patent, Çelik Çekme, Paslanmaz vb.)
  8. HDPE Borular, Karbon Çelik Borular 
  9. Vana Ceketleri ve Yalıtım malzemeleri (Taş yünü, Cam yünü, Cam elyaf, Kauçuk vb.)
  10. Buhar Jeneratörü, Cıvata-Somunlar, Contalar, Sızdırmazlık Ekipmanları Salmastralar.
11. Seviye Göstergeleri, Örgülü Metal Hortumlar, Kompansatörler (Metal Körüklü, Kauçuk, Dilatasyon, Kardan Mafsallı, Titreşim Yutucu, Bez vb.) Kompansatörler İçin Tüm Taleplere Dair Özel Üretim Olarak Cevap Veriyoruz.